התאחדות הכדורגל בצרפת שעוררה תלונות על תרבות במקום העבודה

צפיות: 2
0 0
זמן קריאה:6 דַקָה, 3 שְׁנִיָה

מבחוץ, התאחדות הכדורגל של צרפת מייצגת זה שנתיים את תקן הזהב של הספורט שלה: אלופות בגביע העולם לגברים ברוסיה בשנת 2018 ומארחת אליפות הנשים המצליחה ביותר בהיסטוריה כעבור שנה.

אך בתוך הפדרציה, אמרו גורמים בהווה ובעבר, כי ההילה המוזהבת מיסווה לפחות שנתיים של אי שביעות רצון, כולל האשמות על התנהגות פסולה של מנהלים כלפי עובדות צוות, האשמות על בריונות מצד מנכ"ל הארגון ותלונות על תרבות רעילה. בהם יש גברים שמנהלים באופן שגרתי שפה סקסית והערות מרמזות כלפי חברות צוות.

הדברים החלו להחמיר כל כך בתוך מטה הפדרציה בפריס, למעשה, עד כי הנשיא הוותיק, נואל לה גראט, הביא מומחה חיצוני שהוכשר לתיקון עסקים שבורים כדי להדריך את עובדיו מהסערה.

"מזה מספר חודשים התבשרתי על מקרים של חוסר תפקוד ויחסי עבודה מתוחים בצוות המנהיגות", כתב לה גראיט בחודש שעבר בהודעת דוא"ל לאנשי הצוות הבכיר שנבדקה על ידי הניו יורק טיימס. "אני לא רוצה שהמצב הזה יימשך. זה גובה מחיר מהארגון שלנו ומתנאי עבודה נאותים בקרב כולנו. "

חילוקי הדעות מהווים איום רציני על משימת הארגון, אמרו כמה גורמים בפדרציה, לא רק בגלל נושאי מקום העבודה, אלא גם משום שאובדן המנהיגים הבכירים עלול, לאורך זמן, להשפיע על ביצועי הצוותים המכהים בעולם בצרפת. נבחרת הנשים של צרפת מתמודדת עם מרד פנימי משלה, עם כמה שחקניות צמרת מריבה עם מאמן הקבוצה ואחת שהכריזה עליה לא ישחק בסגל עד שהמאמן נעלם.

בראיונות רחוקים מהשטח, יותר מחצי תריסר עובדים בהווה ובעבר של התאחדות הכדורגל תיארו בפני ה"טיימס "סביבת עבודה בה נפוצה שפה רעה, התעללות נפשית ולחץ, ושבה אלכוהול דלק התנהגות לא נכונה באירועי הצוות. , כולל לפחות אירוע אחד בו אנשי צוות גברים נכנסו לחדר של עמית ללא רשותה.

המשבר בפדרציה שולל את הצלחתן של קבוצות צרפת, החל מזוכיות הגביע העולמי לגברים לשנת 2018 וכלה בתוכניות פיתוח נוער מכובדות במדינה ועד נבחרת נשים הנמצאת במקום השלישי בעולם רק אחרי ארצות הברית וגרמניה.

במאי אחד תיאר את המצב כ"פרדוקס עצוב "שבו כל כך הרבה חיוביים התחפשו ל"שנתיים של מחלה".

"זו קומדיה עלובה," אמר.

גוף הכדורגל, ה- Fédération Française de Football (FFF), מעסיק כ -300 אנשי צוות הפועלים בשני אתרים עיקריים: מטה הארגון בפריז ומרכז אימונים לאומי בקליירפונטיין-אן-איוולינס, כ- 35 מייל דרום-מערבית לעיר. עם תקציב שנתי של כ -300 מיליון דולר, הוא מפקח על כל כדורגל החובבים והמקצוענים בצרפת, מחוז בחירה של יותר מ -2.1 מיליון שחקני חובבים מורשים וכ -1,500 אנשי מקצוע. הפדרציה מפעילה גם את אחת ממערכות הפקת הכישרונות הטובות בעולם ב -25 אתרים ברחבי הארץ, כולל שמונה במיוחד עבור נשים.

לדברי לה גרויט, אמרו גורמים מקורבים, עיקר המיקוד היה על תיקון היחסים המידרדרים בין חברי צוות ההנהלה שלו. בספטמבר, יותר משנה לאחר שהגיש תלונות על סגנון המנהיגות של מנכ"לית הארגון, פלורנס הרדוין, הוא שלח דוא"ל למנהלי הפדרציה ובו נאמר להם כי הזמין מומחה למקום העבודה, אריק מולייר, שחברתו, משמעות מלאה, מתמחה בתיקון ארגונים שנפגעו.

לה גראיט, היושב גם במועצה הממשלתית של פיפ"א, הגוף השולט בכדורגל העולמי, הבטיח לפעול על פי ממצאי הדו"ח שגובשה מולייר. אולם במשך למעלה משנה מאז שקיבל מכתב עליו חתמו יותר מתריסר מנהלים בכירים שהצהירו כי איבדו את אמונם בהנהלה, נקטה לה גרויט במעט פעולות מהותיות בכדי לטפל בבעיות, כך אמרו הגורמים הנוכחיים ובעבר.

בפגישה בשנת 2019, על פי אנשי הצוות שנכחו במקום, לה גראט פשוט הפציר באנשי הצוות לעבוד טוב יותר יחד. הרדואין, על פי המעורבים, שמעה את התלונות והעלתה ביקורת משלה, אך גם נשבעה להשתדל לשפר את המצב.

הייתה לה עבודה קשה על הידיים.

"סביבת העבודה התדרדרה כל כך בגלל שיטת ניהול הפוגעת בתפקוד הפדרציה ובהגשמה הטובה של משימותיה הבסיסיות", נכתב בחלק מהמכתב שנשלח ללה-גרוט בשנה שעברה.

בקיץ הנוכחי, הסביבה התדרדרה עוד יותר, כך אמרו העובדים, ויותר מיסים הופנו ללה גראט. באחד שנבדק על ידי ה"טיימס ", אמר בכיר כי בריאותו הנפשית התדרדרה עד כדי כך שהוא כבר לא יכול לבצע את עבודתו. גורמים אחרים העלו טענות דומות על הטרדה פסיכולוגית מצד עמיתים.

למרות הבעיות, לה גראט התעקש שהדברים לא היו גרועים כמו שחלק מהפקידים אמרו.

"אין FFF" מלחמת אזרחים ", אמר בתגובות בדוא"ל לשאלות שהועברו באמצעות דובר הפדרציה. "אלה חדשות שגויות, אבסורדיות ומזויפות." הרדוין, כמו אנשי צוות אחרים, זכה לתמיכתו המלאה, הוסיף.

עבור הרדואין, אחת מקבוצות נשים קטנות בתפקידים בכירים בכדורגל העולמי, ההתכתשויות היו אישיות. בתגובות שנשלחו בדוא"ל לשאלות אמרה כי היא מודעת לתלונות שמצאו את דרכן בסדירות הולכת וגוברת למשרדה של לה גראיט, שקידמה אותה מתפקידה כראש חטיבת השיווק להוביל את הפדרציה ב -2012.

אך הרדואין אמרה כי היא לא חשה כי המטרה היא להאשים אותה, והציעה כי זה יהיה בריא לארגון לעבוד עם המומחה החיצוני בכדי לטפל בבעיות כלשהן.

"כל זה מאפשר לנו להשתפר, להתקדם ולהיות טובים יותר", אמרה.

מולייר, היועץ במקום העבודה, בילה שעות בשיחה עם צוות ההנהלה הבכיר ושאלת שאלות בחקירה, על פי חלק מאלה שהתראיינו.

לדברי גורמים בפדרציה, חלק מהבעיה – ואולי חלק מהגורמים למאבק – נעוץ במבנה ניהול מנופח בו 17 דירקטורים מתמודדים כל העת על תפקידים בולטים. (פוליטיקה פנימית זו עשויה להתחמם גם עם תאריך ספציפי: לה גראיט, 78, עומד לבחירה מחודשת במארס.) אך הנושאים, אמרו כמה מהמרואיינים, היו גם השתקפות של תרבות ש בחלק מהמקרים עינו עין מהתנהגות שחלק מהעובדים, במיוחד אנשי הצוות הצעירים יותר, אמרו להם לא נוח.

לאחר המונדיאל בשנת 2018, למשל, הזהירה הפדרציה את מנהל הכספים שלה, מרק וארין, מפני התנהלותו לאחר שעובדת הגישה תלונה בהאשימה אותו בהתנהגות בלתי הולמת כלפיה במסיבה במוסקבה.

חקירה משטרתית ואז חקירה פנימית של ה- FFF פינו את ורין מהטרדה מינית, אך מאוחר יותר הוא הוזהר על השפה בה נהג כלפי עמיתים ועמיתים כאחד – כמו גם על צריכת האלכוהול שלו – במסיבת חג המולד באותה שנה, אמר הפדרציה.

פרק נוסף שתסכל חלק מאנשי הצוות התרחש כמה שנים קודם לכן, כשאחרי שתיית ערב בנסיגת ההנהלה בקליירפונטיין, לפחות שני מנהלים בכירים מנופפים בבקבוק שמפניה נכנסו לחדר של קולגה מאוחר בלילה ללא הזמנה. הפדרציה מסרה כי לא התקבלה תלונה על האירוע, שתוארה על ידי שלושה אנשים עם ידיעה ישירה על הערב.

עם זאת, אנשי צוות נשים סיפרו ל"טיימס "על השימוש הגאוני בשפה מרמזת מינית על ידי גברים העובדים בפדרציה, וכן היו נתונים לתגובות מיניות על הופעתם.

הפדרציה הכחישה כי היו בעיות כאלה, וציינה כי 45 אחוז מעובדיה היו נשים.

ובכל זאת, החששות הגוברים מהתנהלות אנשי הפדרציה הובילו לשינויים לאחר התקרית במונדיאל ברוסיה. כעת מנועים מאנשי הצוות לצרוך אלכוהול במסיבות המתארחות בנכסי הפדרציה, ותוכנית הכשרה חובה נגד הטרדה הוצגה לעובדי הפדרציה בתחילת 2020. תהליך זה נבלם מאז התפרצות נגיף העטרה. כמחצית מהמנהלים הבכירים טרם קיבלו את ההכשרה.

במקביל, התקשורת ברמות הבכירות של הפדרציה התפרקה. ה- FFF, כמו ארגוני ספורט אחרים, מתמודד עם השלכות כספיות מזיקות כתוצאה מהמגפה, אך מנהליו לא קיימו ישיבת דירקטוריון זה ארבעה חודשים. נוצרו סיעות שתומכות או מתנגדות להרדואן, המנכ"ל, וכמה גורמים רשמיים שכרו עורכי דין שייצגו את האינטרסים שלהם לקראת משא ומתן על יציאה.

Le Graët, כפי שעשה לפני שנה, ניסה להבטיח לעובדים שניתן להתגבר על הבעיות. אך האווירה המתוחה התפשטה לאנשי הצוות הזוטרים, כאשר פקיד אחד מתאר אווירה "זומבית" בתוך הארגון.

לעת עתה, כל העובדים ממתינים לתוצאת הדו"ח של מולייר, שהוא מקווה שיוביל לשינויים מהותיים. כישלון הרפורמה, על פי חלקם, יפגע בהכרח בפדרציה במקום בו היא חשובה ביותר: על המגרש.

"אנחנו תוצאה של עבודה של כמה שנים, והבלגן היום שתראה על המגרש בעוד ארבע או חמש שנים", אמר הפקיד, בכיר בפדרציה שביקש לא להזדהות בהתחשב בפוליטיקה שמשחקת. במאבק ההנהלה.

"אני חושב שאף אחד לא צריך להציל, לא את הפלגים, לא את פלורנס ולא את הנשיא", הוסיף הפקיד. "אני באמת חושב שלאף אחד לא אכפת מכדורגל, רק אכפת לו מעצמם. אנחנו צריכים התחלה חדשה. "

#התאחדות #הכדורגל #בצרפת #שעוררה #תלונות #על #תרבות #במקום #העבודה

אודות מחבר פוסט

מנהל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *